کتاب العربیة بین یدیک یکی از جدیدترین سری های آموزشی است که در راستای یادگیری زبان عربی است. این مجموعه برای غیر عرب زبانان تالیف و تدوین شده است و کسانی که می خواهند یادگیری زبان عربی را از ابتدا شروع می توانند از این مجموعه چهار جلدی استفاده کنند. جلد های ابتدایی این مجموعه مربوط به سطح مبتدی است و به مرور در جلد های بعدی به سطح متوسطه و پیشرفته خواهد رسید.
کتاب العربیه بین یدیک توسط اساتید عرب زبان سعودی که یک تیم علمی دانشگاهی متخصص در آموزش مکالمه زبان عربی به غیر عرب زبانان هستند، تهیه و آماده شده است.
سلسله کتابهای آموزشی العربیه بین یدیک به چهار سطح آموزشی تقسیم شده است؛
۱. سطح مبتدی
۲. سطح متوسط
۳. سطح پیشرفته
۴. سطح عالی

مخاطبان کتاب العربیه بین یدیک:
این مجموعه برای زبان آموزان بزرگسال در نظر گرفته شده است و از سطح صفر شروع شده و شما را به سطح تسلط به مکالمه زبان عربی می رساند به طوری که قادر خواهید بود به صورت کتبی یا شفاهی به زبان عربی تسلط پیدا کنید.
این کتاب مناسب افرادی است که حتی یک کلمه از زبان عربی نمی دانند. چه افرادی که در مؤسسات آموزش مکالمه زبان عربی ثبت نام کرده و در حال یادگیری زبان عربی هستند یا افرادی که از کتاب العربیه بین یدیک به عنوان کتاب خودآموز آموزش مکالمه عربی استفاده می کنند.
زبان کتاب:
سلسله کتاب العربیه بین یدیک به زبان عربی فصیح تألیف شده است.
مؤلف:
کتاب العربیه بین یدیک توسط اساتید برجسته سعودی دکتر عبدالرحمن بن ابراهیم الفوزان، مختار الطاهر حسین و محمد عبدالخالق محمد فضل برای آموزش مکالمه زبان عربی به غیر عرب زبانان تألیف شده است.
تعداد لغات:
۱. سطح اول شامل ۷۴۱ لغت عربی است.
۲. سطح دوم شامل ۹۴۶ لغت عربی است.
۳. سطح سوم شامل ۸۵۳ لغت عربی است.
۴. سطح چهارم شامل ۷۸۵ لغت عربی است.
در مجموع کتاب العربیه بین یدیک شامل ۳۳۲۵ لغت عربی است و آموزش همه این لغات به صورت متون اعراب گذاری شده عربی در این سلسله کتاب آموزشی ارائه می شود.
اهداف تألیف کتاب العربیه بین یدیک:
هدف از تألیف سلسله کتاب های آموزش مکالمه زبان عربی العربیه بین یدیک را که در ۴ سطح آماده شده می توان برای تقویت مهارت های زبانی زیر ترسیم کرد:
مهارت های زبانی
تقویت مهارت های زبانی چهارگانه شامل:
1- شنیداری (Listening).
2- گفتاری (Speaking).
3- خواندنی (Reading).
4- نوشتاری (Writing).
تقویت عناصر زبانی سه گانه:
۱- تلفظ
۲- لغت
۳- ترکیب نحوی

لینک کوتاه مطلب : https://ofoghandisha.com/?p=7531

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب