کتاب «تربیت فرزند»، حاصل سلسله مباحث تربیتی حجت الاسلام حبیب ا… فرحزاد در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» است که با استقبال وسیع مخاطبان رسانه ملی روبرو شده است.
با توجه به اهمیت فرزندپروری دینی در ساخت آینده جامعه اسلامی، مطالب این کتاب با رویکرد اسلامی بیان شده، و در ضمن ارائه مباحث، از کلی گویی پرهیز شده و با ذکر مصادیق ملموس، جنبه کاربردی آن رعایت شده است. برای مثال وقتی از رفتار با کودکان یا جایگاه دختر و پسر در تربیت دینی سخن به میان می آید، موارد آشکاری ذکر می شود تا ذهن مخاطب به ابعاد مختلف موضوع نزدیکتر شده و آن را در عرصه تربیت فرزند خود قابل اجرا یابد. از این رو باید این کتاب را اثری مناسب برای آنهایی دانست که می خواهند به معیارهای دقیق و عملی تربیت دینی دست پیدا کنند. اختصار مطالب در عین جامعیت که از اقتضائات برنامه های تلویزیونی برای مخاطبان امروزی است نیز در کتاب «تربیت فرزند» رعایت شده تا مخاطب در کوتاه ترین زمان نتیجه مطلوب خود از بحث را کسب کند.
در روزگاری که محصولات فکری و ضدفرهنگی جهان غرب، منشأ اصلی بی خدایی در سراسر عالم، برای تمام سنین در کوتاه ترین زمان ممکن در دسترس است، و حساسیت والدین در تربیت صحیح فرزندان خود به ویژه در خانواده های مذهبی، بروز و ظهور بیشتری یافته است؛ کتاب «تربیت فرزند» می تواند پاسخی مناسب به این دغدغه مادران و پدران عزیز باشد که در فرصت های کوتاه خود در طول روز، با مطالعه مباحث خوب این کتاب به نحو شایسته بهره ببرند و موضوعاتی که در مواجهه با فرزندان به آنها نیاز دارند را بیاموزند.

لینک کوتاه مطلب : https://ofoghandisha.com/?p=17511

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب