حلقه وصل رسالت و امامت؛ پیرامون حضرت فاطمه زهراعلیها السلام، کتابی است که با زبان فارسی به گفتارهایی درباره ابعاد گسترده و والای شخصیتی حضرت فاطمه علیها السلام می‌پردازد. این کتاب اثر حسین وحید خراسانی است و مدرسه باقرالعلوم علیه السلام انتشار آن را به عهده داشته است.

در معرفی این کتاب آمده است: «گفتارهایی درباره ابعاد شخصیت حضرت فاطمه علیها السلام است. اثر پیش‌رو حاصل سخنرانی‌های آیت الله وحید خراسانی از مراجع تقلید در جمع عده‌ای از فرهیختگان و نخبگان فضلا و اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم می‌باشد. این گفتارها كه در طی هیجده مجلس عنوان شده، به موضوعات زیر پرداخته شده است: احقاق حق فاطمه، نخستین كسی كه وارد بهشت می‌شود، علت بقای وحی، برزخ بین نبوت و ولایت، فاطمه زهرا گوهر ناشناخته، جوهر جسمانی و روحانی ایشان، غضب خدا به غضب فاطمه و رضای خدا به رضای او، آمدن انبیاء به زیارت فاطمه، تشییع مخفیانه، گفت‌وگوی بی‌واسطه خداوند با فاطمه، وجوب عزاداری در مصیبت آن بانو و اجر رسالت».

آیت‌الله حسین وحید خراسانی (متولد ۱۳۰۰ ش، نیشابور)، از مراجع تقلید شیعیان و اساتید خارج حوزه علمیه قم می‌باشد. تحصیلات حوزوی خود را نزد اساتیدی همچون حضرات آیات: مهدی اصفهانی، سید محمد حجت کوه‌کمره‌ای، عبدالهادی شیرازی و مهدی آشتیانی به اتمام رساند.

او علاوه بر انجام فعالیت‌های علمی و اجرایی و تدریس خارج فقه و اصول، به تألیف آثار فراوان با موضوعات فقهی و علوم اسلامی و انسانی اهتمام ورزیده است و تا کنون چندین جلد کتاب و مقاله به رشته تحریر درآورده است. «توضیح المسائل»، «آشنایی با اصول دین»، «به یاد اول مظلوم روزگار»، «ریحانه رسول‌الله امام حسن مجتبیعلیه السلام»، «زینت عرش خدا نور چشم خاتم انبیا امام حسن مجتبیعلیه السلام»، «به یاد آن که مذهب حق یادگار اوست»، «امین وحی رب العالمین دهمین جانشین خاتم النبیین امام هادیعلیه السلام»، «الیوم اکملت لکم دینکم» و «علی بن ابیطالب برترین نمونه تربیت الهی» برخی از این آثار است

لینک کوتاه مطلب : https://ofoghandisha.com/?p=17304

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب