به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «ملا برادر» معاون اول نخست‌وزیر طالبان با علما و بزرگان شیعه افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون نخست‌وزیر طالبان در این دیدار گفت: «آباد کردن افغانستان مسئولیت مشترک تمام مردم این کشور بوده و آغوش امارات اسلامی برای تمامی شهروندان باز است.»

وی همچنین افزود که رفاه و ثبات اقتصادی مردم از اولویت های اصلی دولت موقت طالبان است.

پیش از این نیز مولوی امیرخان متقی وزیر امور خارجه طالبان با شورای علما و برخی از متنفذین جامعه تشیع افغانستان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وی گفته بود که علمای و متنقذین شیعه به دنبال علم و ترقی و پیشرفت افغانستان بوده و این دقیقا چیزی است که طالبان نیز به دنبال آن است.

متقی در دیدار با علمای اهل تشیع افغانستان تاکید کرد: تمام توطئه‌های دشمن پس از به قدرت رسیدن طالبان یکی پس از دیگری و با کمک علما و تمام مردم خنثی شده است.

وزیر خارجه دولت موقت طالبان گفت: پیش از این قدرت گرفتن طالبان بارها به برادران شیعه پیغام فرستادیم که هیچی تفرقه‌ای بین ما و شما وجود ندارد و به دنبال تحولات اخیر نیز در تمام مناطق شیعه نشین نیز برخورد منفی با طالبان صورت نگرفته است و این یک پیروزی برای شما و ما خواهد بود.

طالبان پس از به قدرت رسیدن در افغانستان عفو عمومی صادر کرده و گفته است که تمام اقوام و مذاهب در این کشور مورد حمایت این گروه بود و امنیت آنها را تامین خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://ofoghandisha.com/?p=3924

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب