در جلسه نوبتی ماهانه شورای علمای شیعه افغانستان که به ریاست آیت الله «محمد هاشم صالحی» رئیس این شورا برگزار شد. شورای علمای شیعه افغانستان در بیانیه‌ای از نمایندگی‌های این شورا خواست تا مشکلات را بطور مسالمت‌آمیز و از طریق تعامل با طالبان حل کنند.

در این نشست نمایندگی‌های شورای علما شیعه گزارش کاری خود را به جلسه ارائه کرده و فعالیت‌های نمایندگی‌های شورای علما در سمت شمال افغانستان را مثبت ارزیابی کردند.

براساس بیانیه منتشر شده توسط شورای علمای شیعه افغانستان، در گزارش هیئت به حل منازعات مردم توسط شوراهای علما، در مراکز ولایت‌ها و شهرستان‌ها اشاره شده و از مقامات طالبان به خاطر «تحول در حل منازعات» نمایندگی‌های شورای تشکر و قدردانی شده است.

شورای علمای شیعه افغانستان در این نشست همچنین تصریح کرد «تمامی نمایندگی‌های شورای علما برای جلوگیری از منازعات و رفع تشویش‌ها موظف هستند تا برای حل مشکلات مناطق خود از طریق مسالمت آمیز و گفت‌وگو، بر مبنای تفاهم و تعامل با مسئولین طالبان اقدام نمایند».

در ادامه نشست ضمن بررسی بررسی اتفاق روز جمعه در جریان جلسه کمیسیون پیگیری مطالبات جامعه شیعه، «اقدامات طالبان برای شناسایی و تعقیب شرعی و قانونی عوامل ایجاد کننده سوء تفاهم مثبت ارزیابی گردید».

لینک کوتاه مطلب : https://ofoghandisha.com/?p=3824

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب